Na czym polega depilacja woskiem?

Depilacja woskiem umożliwia mechaniczne wyrywanie włosków. Naturalny płyn jest nakładany na wybrane miejsce ciała. Po wystygnięciu wosku należy szybkim ruchem oderwać go razem z włoskami i ich cebulkami. Taki zabieg można stosować na wszystkie miejsca ciała. Jest używany zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn, którzy chcą usunąć włosy z pleców czy klatki piersiowej. Depilację woskiem można wykonywać samodzielnie w domu za pomocą specjalnych aplikatorów dostępnych w drogeriach. Jednak dokładne usunięcie włosków gwarantuje zabieg przeprowadzony w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym.  

Można wyróżnić dwa rodzaje depilacji woskiem:

  • na ciepło - polega na podgrzaniu wosku do półpłynnej postaci i nałożeniu go na skórę zgodnie z kierunkiem wzrostu włosów,
  • na zimno - są to plastry przeznaczone do użytku domowego.

Zalety woskowej depilacji ciała

Regularnie wykonywany zabieg depilacji woskowej osłabia włoski na ciele, dzięki czemu stają się one cieńsze, a każde kolejne usuwanie jest mniej bolesne. Jest to jedna z najskuteczniejszych metod pozbycia się zbędnego owłosienia, ponieważ usuwa włos razem z jego cebulką. Dodatkowo zabieg wykonany w gabinecie w żaden sposób nie podrażnia skóry. Depilacja woskiem działa podobnie do peelingu - usuwa martwy naskórek, przez co skóra jest oczyszczona. Efekt gładkiej skóry utrzymuje się od 3 do 6 tygodni.

zabiegi na cialo

zabiegi na twarz

laseroterapia