3b

Jak zagęścić i przedłużyć rzęsy? Przegląd metod

Rodzaje sztucznych rzęs

Przy jedwabnych rzęsach warto też zaopatrzyć się w specjalny grzebyczek ze względu na fakt, iż tak delikatny materiał, jakim jest jedwab, może się odrobinę pognieść podczas snu. Drugim popularnym surowcem, z jakiego tworzy się przepiękną oprawę oczu, jest futro z norek syberyjskich, które również prezentuje się niezwykle naturalnie i jest bardzo lekkie.

Metody przedłużania i zagęszczania rzęs

Wyróżniamy kilka najpopularniejszych metod przedłużania rzęs, z których jedną jest tak zwane przedłużanie metodą 1:1, gdzie dokleja się jedwabne rzęsy pojedynczo do naturalnych włosków bez bezpośredniego kontaktu ze skórą — czyli 1 milimetr ponad powierzchnią skóry, co pozwala na zapobiegnięcie ewentualnym reakcjom uczuleniowym. Efekt? Naturalne i nieposklejane rzęsy. Jeśli chcemy jednocześnie przedłużyć i zagęścić rzęsy, to warto postawić na metodę przedłużania rzęs 2:1, w której do jednego naturalnego włoska przyklejane są dwa sztuczne, dając efekt dwukrotnie większej gęstości. Przy tej metodzie wykorzystuje się produkty wytworzone z futra norki ze względu na ich dużą lekkość.

Kolejną ciekawą metodą przedłużania rzęs jest technika 3:1. Na czym ona polega? Otóż dzięki niej można uzyskać maksymalne wydłużenie i naprawdę imponujące pogrubienie, ponieważ w tym przypadku do każdego naturalnego włoska doczepia się 3 włoski wykonane z futra norki syberyjskiej (tylko i wyłącznie ze względu na niską wagę
— rzęsy wykonane z innego surowca mogłyby sprawić, że naturalne włoski wypadłyby). Ta metoda to dobra propozycja dla pań, które mają bardzo rzadkie rzęsy wymagające ekstremalnego zagęszczenia.