2b

Mikrodermabrazja diamentowa. Skuteczne oczyszczanie skóry

Branża kosmetyczna charakteryzuje się dużym rozwojem dostępnych metod dbania o skórę twarzy, włosy i ciało. Dzięki nowinkom technologicznym, nowym kosmetykom i zabiegom pielęgnacyjnym możemy zadbać o siebie i mieć pewność, że niwelujemy szkodliwy wpływ środowiska na naszą skórę. Jednym z zabiegów, które cieszą się zainteresowaniem klientek w salonach kosmetycznych jest mikrodermabrazja diamentowa. Skąd taki sukces tej metody i na czym ona polega?

Krok pierwszy, oczyszczanie skóry twarzy i całego ciała

O cerę należy dbać w każdym wieku. Młode osoby również mogą zadbać o jej elastyczność i promienny wygląd. Osoby starsze powinny pamiętać o odpowiednim nawilżeniu tkanek, podobnie jak osoby z cerą przetłuszczającą się, które często myślą, że produkty nawilżające nie są dla nich. Jednak zanim zaczniemy odżywiać naszą skórę i dbać o poziom jej nawilżenia, powinniśmy ją odpowiednio oczyścić. I to nie tylko skóra na twarzy wymaga pielęgnacji, również całe ciało od czasu do czasu dobrze jest poddać profesjonalnemu oczyszczeniu. Metod jest wiele, jednak w przypadku skóry problematycznej zalecana jest mikrodermabrazja. Możemy wybierać jej różne odmiany, jednak na uwagę zasługuje mikrodermabrazja diamentowa, która jest jedną z najbardziej skutecznych metod głębokiego złuszczania naskórka. Jest to zabieg polecany osobom, które zmagają się z rozszerzonymi porami, zaskórnikami, przebarwieniami, zrogowaciałym naskórkiem, bliznami lub rozstępami. Dobroczynne właściwości tej techniki docenią kobiety i mężczyźni ze skórą tłustą, łojotokową, ale i suchą oraz uszkodzoną na przykład długim przebywaniem na słońcu. Konsultacji z kosmetyczką wymagają osoby ze skórą wrażliwą oraz naczynkową, gdyż dla nich może to być zbyt intensywny zabieg.

Mikrodermabrazja diamentowa, jak przebiega i na jakie efekty można liczyć

Do przeprowadzenia tego zabiegu wykorzystuje się specjalne urządzenie z głowicą, na której osadzone są syntetyczne lub naturalne diamenty. Jest to zabieg mechaniczny, który działa na tkanki głębokie, a złuszczany naskórek od razu zasysany jest przez urządzenie. Dzięki temu jest to higieniczny proces, podczas którego nie tworzy się pył z naskórka. To forma silnego peelingu, który stymuluje skórę do produkcji nowych komórek. Nie można go jednak wykonywać tuż przed wielkim wyjściem, ponieważ skóra potrzebuje kilku dni na regenerację. Zabieg jest bezbolesny, a w przypadku dużych uszkodzeń skóry lub grubszej tkanki wymaga kilku wizyt w salonie. Efektem będzie wygładzenie skóry, rozjaśnienie przebarwień, oczyszczenie porów i poprawa elastyczności skóry, usunięcie zaskórników, regulacja wydzielania sebum, oraz spłycenie zmarszczek mimicznych i niewielkich blizn, zmniejszenie rozstępów. Po zabiegu przez kilka dni należy unikać promieniowania słonecznego, wizyt na basenie, w solarium czy saunie. Lepiej też zrezygnować z makijażu.