manicure

Tajniki manicure. Jak dbać o paznokcie u rąk?

Podczas wizyty u kosmetyczki kobieta ma czas dla siebie. Wtedy może się zrelaksować i zadbać o swój wygląd. Dobrze wyglądające paznokcie nie muszą być pomalowane i długie, ale przede wszystkim powinny być zadbane i w dobrej kondycji. Aby to osiągnąć, nie wystarczy kilka wizyt u manicurzystki, ponieważ należy o nie dbać na co dzień. Wiele osób zwraca uwagę na stan paznokci, dlatego można powiedzieć, że to nasza wizytówka.

W jaki sposób pielęgnować paznokcie u rąk?

Niezwykle istotna jest długość paznokci. Zbyt długie mogą przeszkadzać w pracy i w codziennym życiu, a także są bardziej narażone na złamania. Jeśli natomiast w pracy liczy się nienaganny wygląd, warto mieć trochę dłuższe paznokcie i wykorzystywać trwalsze formy manicure, np. hybrydowy lub żelowy. Aby zachować dobrą kondycję paznokci, trzeba o nie dbać regularnie. Warto raz na tydzień nałożyć świeżą warstwę lakieru i systematycznie je przycinać. Warto także zaopatrzyć się w takie narzędzia jak pilniczek papierowy, nożyczki oraz wszelkiego typu odżywki, lakiery, topy itd.

Warto wspomnieć, że liczne zabiegi takie jak manicure hybrydowy, tipsy, czy wzmacnianie żelowe mają negatywny wpływ na kondycję paznokci. Każdy ma inne predyspozycje i każdy inaczej reaguje na tego typu zabiegi. Jeśli na płytkach pojawiają się jakieś zmiany, zaczerwienienia lub jeżeli lakier będzie schodził tuż po nałożeniu, warto wrócić na chwilę do naturalności i pozwolić paznokciom się zregenerować. O kondycję płytek można dbać także poprzez noszenie rękawiczek zimą oraz chronienie ich przed szkodliwymi czynnikami. Każda kobieta zasługuje na to, aby czuć się zadbaną na co dzień i mieć elegancki manicure bez względu na okazję.