depilacja nóg plastrami

Depilacja woskiem. Twój sposób na gładką skórę

Zabieg usuwania włosków za pomocą wosku cieszy się dużą popularnością wśród kobiet. Aplikacja wosku jest łatwa i można ją wykonać zarówno w domu, jak i w salonie kosmetycznym. Gładka skóra to największy, jednak nie jedyny plus takiego zabiegu. Jakie jeszcze można wyróżnić zalety depilacji woskiem?

Na czym polega depilacja woskiem?

Depilacja woskiem umożliwia mechaniczne wyrywanie włosków. Naturalny płyn jest nakładany na wybrane miejsce ciała. Po wystygnięciu wosku należy szybkim ruchem oderwać go razem z włoskami i ich cebulkami. Taki zabieg można stosować na wszystkie miejsca ciała. Jest używany zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn, którzy chcą usunąć włosy z pleców czy klatki piersiowej. Depilację woskiem można wykonywać samodzielnie w domu za pomocą specjalnych aplikatorów dostępnych w drogeriach. Jednak dokładne usunięcie włosków gwarantuje zabieg przeprowadzony w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym.

Można wyróżnić dwa rodzaje depilacji woskiem:

  • na ciepło – polega na podgrzaniu wosku do półpłynnej postaci i nałożeniu go na skórę zgodnie z kierunkiem wzrostu włosów,
  • na zimno – są to plastry przeznaczone do użytku domowego.

Zalety woskowej depilacji ciała

Regularnie wykonywany zabieg depilacji woskowej osłabia włoski na ciele, dzięki czemu stają się one cieńsze, a każde kolejne usuwanie jest mniej bolesne. Jest to jedna z najskuteczniejszych metod pozbycia się zbędnego owłosienia, ponieważ usuwa włos razem z jego cebulką. Dodatkowo zabieg wykonany w gabinecie w żaden sposób nie podrażnia skóry. Depilacja woskiem działa podobnie do peelingu – usuwa martwy naskórek, przez co skóra jest oczyszczona. Efekt gładkiej skóry utrzymuje się od 3 do 6 tygodni.