4b

Mezoterapia igłowa jako zabieg regeneracyjny

Mezoterapia igłowa jest popularnym i bardzo lubianym wśród Polek zabiegiem medycyny estetycznej. Pomaga przywrócić zdrowy i promienny wygląd cery, redukując widoczne niedoskonałości. Największym atutem mezoterapii są niemalże natychmiastowe efekty. Zabieg dedykowany jest osobom, którym zależy na odnowieniu wyglądu i uelastycznieniu skóry. Na czym dokładnie polega i jakie są przeciwwskazania do jego przeprowadzenia?

Czym jest mezoterapia igłowa i kto może ją stosować?

Mezoterapia igłowa pomaga w odbudowie i odżywieniu cery. Skórę nakłuwa się specjalistycznymi igłami i wstrzykuje aktywną mieszankę substancji. Jest to również terapia niwelująca zniekształconą tkankę tłuszczową, czyli cellulit i rozstępy. Wstrzykiwane substancje aktywne intensywnie napinają skórę, co powoduje natychmiastowe odmłodzenie i wyraźną regenerację. Przeciwwskazania obejmują ciążę i karmienie piersią, cukrzycę i inne choroby metaboliczne, schorzenia autoimmunologiczne, aktywną opryszczkę oraz istotne stany zapalne i infekcje skóry.

Na czym polega zabieg?

Decydując się na mezoterapię igłową, należy wybierać renomowane gabinety kosmetyczne lub salony medycyny estetycznej. Profesjonaliści zadbają o bezpieczeństwo klientki i dostosowanie pożądanych efektów do jej oczekiwań. Całość rozpoczyna obowiązkowa konsultacja z lekarzem, która ma na celu wykluczenie przeciwwskazań do wykonania mezoterapii. Następnie wykwalifikowana specjalistka odpowiednio nakłuwa określone części ciała lub twarzy, wstrzykując skoncentrowany preparat leczniczy. Proces trwa około godziny. Cera może być zaczerwieniona, lecz te objawy ustępują w ciągu doby lub dwóch. Mezoterapia igłowa jest obecnie jednym z najpopularniejszych zabiegów przeprowadzanych w salonach kosmetycznych ze względu na wysoką skuteczność i naturalne efekty.